Które branże zapewnią pełny etat i wysokie wynagrodzenie

Początkowo należy przedstawić to, że dobrze płatne prace nie zawsze wiążą się ze stałą umową. Jednymi z zawodów, które oferują wysoką płacę, ale niepełny etat lub własną działalność jest pracownik IT lub pracownik HR. Wydaje nam się, że jest to świetna praca ze względu na zarobki, ale należy tutaj spojrzeć na to, że nie zawsze jest to związane z pełnym etatem i nie mamy pewności, czy umowy zawierane przykładowo na rok zostaną nam przedłużone. W dzisiejszym tekście przedstawimy w których branżach pełny etat i wysokie wynagrodzenie oraz jaką dobrze płatną pracę znajdziemy w Poznaniu.

Dobra praca i zarobki

Na samym początku tekstu wskażemy, w której z branż pracodawcy zapewnią nam wysokie wynagrodzenie oraz pełny etat. Działalność finansowa i ubezpieczeniowa była jedną z najlepiej płatnych prac w których można liczyć na pełne zatrudnienie. Średnia płac w tej działalności wyniosła około 9300 zł brutto. Zawodami wchodzącymi w skład tej sekcji są między innymi: doradztwo finansowe czy ubezpieczyciel.

Zobacz też: https://tenpoznan.pl/w-tych-branzach-poznaniacy-moga-liczyc-na-dobre-wynagrodzenie-zobacz/

Kolejnym z działów jest działalność związana z górnictwem i wydobywaniem. Średnia płaca w tych zawodach wynosiła około 8400 zł brutto. Jest to jeden z cięższych zawodów łączący się z bardzo dużym niebezpieczeństwem w trakcie pracy, dlatego płace są tak wysokie. Zawody te związane są z wydobywaniem węgla kamiennego i brunatnego czy górnictwem rud metali. Kolejne zawody z wysoką płacą i stałą umową to takie, które są stricte związane z wykształceniem pracownika. W skład tej sekcji wchodzą pracownicy wszelkich firm analitycznych, laboratoriów, związanych z prowadzeniem działalności centralnych. Ich średnia płaca wynosi około 8100 zł brutto. W skład prac, które mają wysokie wynagrodzenie i pełny etat wchodzą również takie zawody jak te związane z wytwarzaniem i zaopatrywaniem w energię i media. Ich średnia płaca wynosi około 8400 zł brutto. Są to praca związane z energią elektryczną, gorącą wodą, gazem czy parą wodną.

Również bardzo dobrą pracą z możliwym pełnym zatrudnieniem jest pracownik dyskontu. Często spotyka się, że zarabia on więcej niż przeciętny człowiek po studiach, a związane jest to z dużym popytem na takich pracowników i na to, że sklepy otwierają coraz więcej swoich filii przez co brakuje im rąk do pracy. Dobrze płatnym zawodem oferującym stałe zatrudnienie jest również handlowiec, lecz tutaj należy pamiętać o tym, że trzeba być bardzo komunikatywnym i potrafić rozmawiać z ludźmi w taki sposób aby sprzedać dany towar.

Dobrze płatna praca w Poznaniu? Najlepiej płatnymi zawodami w tym mieście jest zawód logistyka, kontrolera czy konsultanta rozwiązań bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać, że nie każdy jest w stanie podjąć taką pracę, ponieważ potencjalny pracownik musi posiadać odpowiednie umiejętności i kwalifikacje, ale również bardzo często liczy się wcześniejsze doświadczenie w tych zawodach. Właśnie te zawody liczą się w Poznaniu najbardziej i przez to pracownik, który zdecyduje się na pracę w którymś z tych zawodów może liczyć nawet na wynagrodzenie przekraczające 10000 zł brutto. W Poznaniu bardzo dobrze płatna praca- ponad 7000 zł brutto, to również zatrudnienie na stanowisku kierowcy międzynarodowego czy mechanika sprzętu budowlanego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here