Konwersja roweru na elektryczny – dlaczego warto?

Pojazdy z napędem elektrycznym zyskują olbrzymią popularność. Rowery elektryczne, hulajnogi czy deskorolki szturmem wchodzą na listę bestsellerów tego roku. Skąd tak wielka popularność? Rowery ze wspomaganiem elektrycznym to doskonała forma wypoczynku i rekreacji przy relatywnie niewielkim wysiłku. Jeżdżenie rowerem, nawet w nieco trudniejszych warunkach terenowych, jest teraz całkiem komfortowe, także dla osób, dla których dotąd jazda rowerem bywała męcząca lub wręcz niemożliwa.

Zestaw elektryczny do roweru – ile kosztuje i jak się go zakłada?

Jak się okazuje, przeróbka roweru na elektryczny wychodzi zdecydowanie taniej, niż zakup gotowego e-bike’a, pod warunkiem, że posiadamy już tradycyjny rower dobrej jakości, który nadaje się do konwersji. Zestaw elektryczny do roweru to bardzo prosty system, składający się z silnika elektrycznego do roweru, baterii z kontrolerem oraz przewodów do ich podłączenia. Konwersja roweru na elektryczny może być przeprowadzona w warunkach domowych, praktycznie w kilka chwil. Ile kosztuje przerobienie roweru na elektryczny? W ofercie polskiego dostawcy, firmy ZibiBike, zestawy elektryczne do roweru zaczynają się od 2 000 zł.

Montaż zestawu elektrycznego do roweru nie jest specjalnie skomplikowany i przeciętny amator jednośladów jest w stanie poradzić sobie z tym zadaniem w kilkadziesiąt minut. Silnik elektryczny do roweru zaplata się w piastę przedniego koła. W sklepie ZibiBike można nabyć także gotowe, zaplecione koło do roweru elektrycznego w cenie 180 zł. Wówczas wymienia się cały moduł, co mocno skraca sam montaż. Bateria do roweru elektrycznego, w zależności od typu, montowana jest w miejscu bidonu lub na uchwycie bagażnikowym. Całość łączy się jednym lub dwoma przewodami i gotowe. Prawda, że proste?

Poniżej: Konwersja roweru na elektryczny z ZibiBike – rowery po przerobieniu

rower

rowerek

rowery

Dlaczego warto przerobić rower na elektryczny?

Konwersja roweru na elektryczny to doskonała okazja by nieco poszerzyć wachlarz zastosowań dla swojego jednośladu. Napęd elektryczny do roweru ma za zadanie wspomagać jazdę, a nie ją zastępować. Mówiąc wprost – trzeba znacznie mniej pedałować, by osiągnąć optymalną dla siebie prędkość. To doskonała opcja na lato, gdy panują upały. W drodze do pracy lub uczelni, rower elektryczny jest idealnym środkiem transportu. Rowery ze wspomaganiem elektrycznym sprawiają, że mniej się męczymy i dojeżdżamy do pracy z dużym zapasem energii i świeżości.

rower

Fot. Zalety konwersji roweru na elektryczny (zestaw ZibiBike.pl)

Warto też dodać, że konwersja roweru na elektryczny otwiera nowe możliwości dla osób, które lubią dalekie wycieczki. Napęd elektryczny do roweru wspomaga rowerzystę na odcinku od 60 do 120 km (zależnie od wielkości i rodzaju baterii). Wycieczki krajoznawcze są znacznie przyjemniejsze, a pokonywany dystans nie stanowi problemu. Zestaw elektryczny do roweru z napędem na tylne koło daje dodatkowe wsparcie podczas pokonywania przeszkód terenowych, np. podczas jazdy pod górkę.

Konwersja roweru na elektryczny to także szansa na odkurzenie starego jednośladu przez osoby, które ze względów zdrowotnych zostały zmuszone do odstawienia go w kąt piwnicy lub garażu. Napęd elektryczny do roweru jest świetnym wsparciem dla osób ograniczonych ruchowo lub mających problemy z długotrwałą jazdą, zwłaszcza latem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here