Jaki kapok do pływania wybrać?

0
568

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim najbliższym podczas pobytu nad wodą warto zainteresować się tym, jaki kapok do pływania sprawdzi się najlepiej u każdej osoby po kolei. Kamizelka dla dziecka to jedno, dla dorosłego potrafiącego pływać to dwa, a opcja nr 3 kierowana jest za to do kompletnych laików w kwestii pływania. Przyjrzyjmy się dostępnym na rynku opcjom.

Kamizelki asekuracyjne

Jak sama nazwa wskazuje, ich zadaniem jest asekuracja. Tego typu kapok do pływania skutecznie utrzyma pływaka na powierzchni wody do momentu otrzymania pomocy bądź samodzielnego dopłynięcia do brzegu. Z reguły są lekkie, nie krępują w żaden sposób ruchów, idealnie sprawdzają się podczas uprawiania sportów wodnych. Jeżeli jednak ktoś panicznie boi się wody i ma ogromne lęki z nią związane, na pewno poczuje się lepiej i pewniej w naszej następnej propozycji.

Kamizelki ratunkowe

Dosłownie ratują życie. Zapewniają 100% bezpieczeństwa każdemu – nawet nieprzytomnemu – użytkownikowi. Bez problemu znajdziesz na rynku modele wyposażone w gwizdek i odblaski – wszystko to zastosowano z myślą o szybkim zlokalizowaniu osoby potencjalnie zagrożonej.

Kamizelki pneumatyczne

Taki kapok do pływania ma na celu zagwarantować Ci bezpieczeństwo bez konieczności Twojej własnej ingerencji. Niesamowicie lekki i wygodny, można powiedzieć że wręcz niewyczuwalny podczas noszenia. Kamizelka pneumatyczna nie jest nadmuchana przez cały czas – sama pompuje się automatycznie przy pierwszym kontakcie z wodą. Wymagane w tym przypadku są specjalne naboje, o których żywotność trzeba dbać poprzez ich regularne wymienianie. Nie martw się jednak, jeżeli nie zakupisz dodatkowych naboi na czas – możesz sam nadmuchać kamizelkę, jednak straci ona wtedy nieco na swojej funkcjonalności.

Kamizelki dziecięce

Można powiedzieć, że stanowią osobną kategorię. Modele dedykowane najmłodszym przypominają wspomniane wyżej kamizelki ratunkowe – taki kapok do pływania utrzyma dziecko na powierzchni nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Aby zapobiec wysunięciu się dziecka należy upewnić się, że interesująca nas kamizelka posiada wygodnie obszyty i nie krępujący ruchów pas krokowy.

A dla pupila…

Też się coś znajdzie. Jeżeli planujesz zabrać swojego czworonoga na spływ i obawiasz się, że nie poradzi sobie w wypadku nagłej wywrotki kajaka, z pomocą przychodzi Ci kapok do pływania dla psa. Tak, wiem – przecież każdy pies potrafi pływać. Ale pomyśl: co, jeśli uderzy się w głowę? Łapy zaplączą mu się w wystających konarach drzew? Albo nurt rzeki okaże się zbyt wartki? Różnie bywa i trzeba wziąć te wymienione opcje pod uwagę.

Gdzie się wybrać na zakupy?

Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w dobrej jakości kapok do pływania za stosunkowo niską cenę, zachęcam do zajrzenia na stronę GoSup.pl. Znajdziesz tam nie tylko wszystkie wymienione w tekście produkty, ale również inne potrzebne i niezbędne akcesoria do rozpoczęcia przygody ze sportem wodnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here