Jak zamówić kontener na śmieci? Oto kilka porad, co zrobić z gruzem po remoncie!

Podczas przebudowy lub remontu jednym z największych problemów staje się wywóz gruzu. W trakcie prac musimy przecież składować odpady, a zabronione jest deponowanie ich do kontenerów na śmieci komunalne. Warto zatem rozejrzeć się w okolicy, gdzie zamówić kontener na śmieci. Profesjonalna firma podstawi pojemnik o odpowiednich wymiarach, a także zapewni odbiór gruzu i transport do miejsca jego utylizacji. Przed zamówieniem kontenera na gruz warto jednak zapoznać się z kilkoma szczegółami.

Wywóz gruzu – rodzaje kontenerów

To, ile kosztuje wynajęcie kontenera na śmieci w dużej mierze zależy od jego gabarytów. Należy zatem określić wielkość kontenera oraz jego przeznaczenie – czy będzie to pojemnik wyłącznie na gruz, czy także na inne odpady wielkogabarytowe, np. stare meble czy urządzenia domowe. Wielkość kontenera na gruz warto konsultować bezpośrednio w firmie, od której go wypożyczamy – w zdecydowanej większości przypadków już podanie planowanych prac oraz kilka podstawowych wymiarów wystarczy, by dobrać dla nas odpowiedni kontener na odpady. Do wyboru są również typy kontenerów na śmieci: można zdecydować się na wariant otwarty lub zamknięty.

Jak zamówić kontener na śmieci?

Warto zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem. Ma to kilka zalet. Przede wszystkim daje odpowiedni zapas czasu na dopełnienie formalności. Nie zawsze są one konieczne, ale w niektórych przypadkach postawienie kontenera na gruz wymaga zezwoleń i zgody jednostek administracyjnych, np. spółdzielni mieszkaniowej.

Ile kosztuje kontener na gruz

Fot: Lad.pl – kontener na śmieci

Kontaktując się z firmą, która wypożyczy kontener na gruz, ustalimy termin oraz czas, w jakim kontener będzie podstawiony. Przy mniejszych pracach zamawia się odbiór gruzu na konkretną datę i jednorazowo usuwa się odpady z placu. Za dodatkową opłatą niektóre ekipy pomagają usunąć gruz z budowy, zbierając go do kontenera na odpady przez wywozem, a także opróżnić pomieszczenia (np. piwnice lub strychy) z odpadów wielkogabarytowych, jak meble czy stary sprzęt elektroniczny.

Ile kosztuje kontener na gruz?

Stawka za wynajęcie kontenera na śmieci jest mocno zróżnicowana. Im większe miasto lub aglomeracja, tym wyższa jednostkowa opłata za tę usługę. Średnio, za kontener o pojemności 8 metrów sześciennych trzeba zapłacić około 300 – 400 zł. To, ile kosztuje kontener na śmieci, warunkuje jego wielkość oraz przeznaczenie, warto zebrać oferty z kilku lokalnych firm, bo cena wywozu gruzu może różnić się nawet o kilkadziesiąt procent.

Wywóz gruzu na własną rękę

Według przepisów każda gmina, na każde 100 tys mieszkańców, musi posiadać co najmniej jeden punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, w skrócie PSZOK. W takim punkcie, nieodpłatnie można zdeponować określoną ilość odpadów takich jak gruz, sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady wielkogabarytowe itp. W punkcie należy okazać dokument, który potwierdza zameldowanie w danym rejonie. Niestety, by wywóz gruzu do PSZOK przebiegał sprawnie i ekonomicznie, musielibyśmy dysponować samochodem dostawczym lub przyczepką, a także własnym pojemnikiem o dużej powierzchni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here