zamknąć konto w mbanku

Obecnie praktycznie każda pełnoletnia osoba posiada już konto w banku. Bez niego naprawdę ciężko funkcjonować i uczestniczyć w dojrzałym życiu. Oczywiście zdarza się z pewnością tak, że można spotkać osoby nieposiadające go, ale są to najczęściej starsi, którzy radzą sobie ze swoimi małymi wydatkami i płacą gotówką.

Szeroko rozwinięte technologie i coraz to nowsze sposoby płatności, wymuszają wręcz na nas pójście naprzód i założenie prywatnego konta. Na dodatek od kilku lat banki starają się, byśmy jak najczęściej płacili za zakupy i inne transakcje kartą. Ma to na celu wkręcenie nas w tą technologię i co za tym idzie większy obrót finansowy danego banku.

Z mojego banku, w którym otwarłem konto osobiste, dostałem nawet ostatnio wiadomość, że jeśli wykonam pięć transakcji miesięcznie z użyciem mojej nowej karty, to nie będzie pobierana z konta żadna opłata za jej utrzymanie. Każdy z nas ma chyba tak, że jeśli przez dłuższy czas nie używa swojego konta i nie wykonuje żadnych przelewów, to po zalogowaniu się na konto widzi różne opłaty.

Banki starają się na nas zarabiać i naliczają nam procent od wypłaty za bankomatu, od utrzymania konta, oraz od innych transakcji. Później logujemy się na konto i widzimy 30 złotych mniej, niż przewidywaliśmy. Sam miałem kiedyś podobną sytuację w Mbanku, w który dotąd mam konto.

Sytuacja wyglądała tak, że byłem mocno zajęty pracą i nie logowałem się na konto bankowe jakieś dwa miesiące. Nie dokonywałem za jego pośrednictwem żadnych przelewów, więc nie miałem takiej potrzeby. W końcu musiałem wykonać jakąś małą transakcję i byłem mocno zaskoczony tym co zastałem logując się. Na koncie było prawie 60 złotych mniej i od razu sięgnąłem po numer kontaktowy na infolinię. Okazało się, że bank popełnił błąd i naliczał mi przez kilka miesięcy opłatę za dwie karty naraz, nie usuwając z bazy danych starej, która nie była aktywna od momentu, gdy pocztą przyszedł mi jej nowy model.

Zdenerwowałem się wtedy mocno i od razu zacząłem czytać o tym, jak zamknąć konto w mbanku, gdyż był to któryś błąd z ich strony. Na szczęście bank zachował się w porządku i zwrócił mi kwotę, którą przez pomyłkę mi odebrał. Niestety niesmak pozostał i teraz co jakiś czas sprawdzam swoją historię przelewów, tak by nie przegapić czegoś przez zabiegany tryb życia.

konto w mbanku

Żyjemy niestety w takich czasach, że każdy w natłoku zajęć myli się dość często i nie możemy nikomu zaufać na 100%. Potrzebujemy więc naprawdę sporo przezorności i wrodzonej przebiegłości, aby uniknąć jakichś niesmacznych sytuacji i wpadek, które mogą się przydarzyć każdemu.

Konto w Mbanku pozostawiłem i jak na razie nie mam zamiaru i powodu go zmieniać

Nie przydarzyła mi się z ich udziałem żadna inna i obnażająca ich sytuacja. Co prawda jakiś rok temu była wielka afera i hakerzy dobrali się do kilku kont użytkowników tego banku, ale niestety takie rzeczy zdarzają się coraz częściej i my musimy się do tego po prostu przyzwyczaić. Pozostaje nam liczyć na to, że nas taka sytuacja nie dotknie. Ja na całe szczęście nie mam na koncie wielu pieniędzy i żyję skromnie.

Nie obawiam się więc o to, że ktoś mnie z pieniędzy okradnie. Niestety gorszą sytuację mają osoby, które są bardzo zamożne i trzymają dużą ilość zarobionych przez całe życie funduszy w jednym miejscu. Ich jak najbardziej przy odrobinie pecha może dotknąć tego typu niefart.

Mimo wszystko jak już wyżej wspomniałem, było by nam bardzo trudno funkcjonować nie posiadając nigdzie swojego konta. Oczywiście poza bankiem, w którym ja mam swoje konto, jest także mnóstwo innych należących do konkurencji, w których swoje lokaty posiadają inni ludzie. Wydaje mi się, że na podstawowym poziomie, gdy konto jest nam tylko i wyłącznie potrzebne do małych transakcji, nie zobaczymy pomiędzy bankami żadnej różnicy.

karta kredytowa

Ta pojawi się na pewno wtedy, gdy operujemy dużymi kwotami i kiedy chcemy pomnożyć swój majątek. Wtedy musimy bardzo dobrze i przenikliwie poznać wszelkie oferty na rynku i wybrać tą najlepszą, tak by nasze fundusze czuły się bezpiecznie w miejscu, w którym je ulokujemy.

Jak więc widać konto bankowe musi posiadać obecnie każdy i jest ono z reguły darmowe, a wydatki, jeśli już są, to nie powinny przekraczać miesięcznie kilku złotych. Na konto może się zdecydować każda osoba, która odczuwa potrzebę posiadania go i posiada jakieś oszczędności. Zawsze lepiej przechowywać je na koncie osobistym, niż jak to robiono setki lat temu w skarpecie. Spartańskie warunki minęły bowiem już dawno i te lata z pewnością nie powinny wrócić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here