Jak wydać książkę

Jeżeli piszesz książkę i chcesz ją wydać, bądź już masz ją napisaną, ale nie wiesz, jak ją wydać, zachęcamy do zapoznania się niniejszym tekstem. Podpowiadamy w nim, jak wydać książkę i dlaczego warto zaryzykować, aby stać się powszechnie znanym autorem. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury i rozwiania swoich wątpliwości!

Dlaczego warto wydać książkę?

Książkę warto wydać z wielu powodów. Zanim jednak to zrobimy, warto wiedzieć o tym, że wydanie książki w systemie self-publishing to najlepsze rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ umożliwia ono nie tylko zaistnieć na rynku, lecz także zachować pełną niezależność. Jeżeli chodzi o self-publishing, to jest on warty uwagi przede wszystkim dlatego, że na jego ramach można wydać wszystko – bez żadnych ograniczeń czy obostrzeń.

Wydanie książki warto powierzyć firmie, ponieważ każdy autor popełnia jakieś błędy, a odpowiedni ludzie zajmą się zredagowaniem wszelkich błędów w tekście, a także składem oraz opracowaniem graficznym danej książki. Powierzenie firmie ogarnięcia wszelkich formalności związanych z publikacją daje autorowi czas na dalszy rozwój w swojej twórczości. Ponadto, warto powierzyć wydrukowanie swojej książki odpowiedniej drukarni. Jeżeli chodzi o takie miejsca w większych miastach, to drukarnia Poznań – w tym mieście znajdziemy profesjonalne drukarnie, które odpowiednio zadbają o idealny wygląd pozycji.

Jak wydać swoją pierwszą książkę

Jak wydać swoją pierwszą książkę?

Chcąc wydać swoją pierwszą książkę, należy najpierw udać się do firm świadczących usługi wydawnicze dla autorów niezależnych. Takie wydawnictwa pomagają autorom wydać pierwsze książki, a oprócz tego zapewniają pomoc w zakresie edycji, korekty, dystrybucji oraz promocji. Warto nawiązać kontakt z osobą, która jest odpowiedzialna za opiekę nad autorami. Najpierw zapozna się ona z tekstem, aby potem przedstawić interesującą ofertę, w której będą zawarte wszelkie niezbędne narzędzia do opublikowania książki. W każdym profesjonalnym wydawnictwie znajdują się specjaliści pracujący na wielu stanowiskach, między innymi redaktorzy, korektorzy czy graficy. Zajmują się oni treścią książki. Początkujące osoby, które wydają swoją pierwszą książkę, bardzo często zastanawiają się nad tym, czy trzeba od razu drukować wysokie nakłady. Odpowiedź jest prosta – nie ma takiej potrzeby. Jeżeli okaże się, że książka będzie się sprzedawać, to zyski otrzymane ze sprzedania pierwszego nakładu można zainwestować w dodruki. Warto także zadbać o dystrybucję dopiero co wydanej książki, tak aby mogła ona pojawić się w najbardziej znanych księgarniach. Czasami pojawia się możliwość skorzystania z pakietów promocyjnych, dzięki którym o książce dowiedzą się blogerzy oraz dziennikarze.

Self-publishing – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Wydanie książki to szczególnie trudne zadanie dla osób początkujących w tej branży. Zapisy, jakie można zobaczyć w tradycyjnych kontraktach wydawniczych, są niezwykle trudne do wynegocjowania i zazwyczaj nie są zbyt korzystne dla autora. Self-publishing natomiast gwarantuje znacznie więcej możliwości. Dzięki niemu nie jest konieczne poleganie na wydawcy bądź agencie. Decydując się na self-publishing autor może sam decydować o swojej książce, jej publikacji, sprzedaży oraz swoich zyskach. To autor jest wydawcą swojej książki i to on samodzielnie ustala jej cenę. Takie rozwiązanie umożliwia także zachowanie pełnych praw do publikacji. Jeżeli taka osoba znajdzie miłośników, którzy będą zakochani w jej twórczości, to może liczyć na bardzo atrakcyjne honorarium.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here