Jak wybrać dobrą hurtownię tkanin?

0
17977

Tkaniny i tekstylia towarzyszą nam w codziennym życiu na każdym kroku. Żaby nie szukać daleko: nasze ubranie są wykonane z różnorodnych materiałóœ, i choć niektóre są skórzane, to zdecydowana większość wykonana jest właśnie z różnego rodzaju tkanin. Także w wystroju wnętrz co i rusz korzysta się z tkanin i materiałów. Są to tekstylia, czyli obrusy, serwety i inne podkładki na stół, poszewki i narzuty na pościel i kanapy czy fotele, ale także zasłony i firany oraz często niezauważane tkaniny tapicerskie.

Materiał, który jest potrzebny, żeby uszyć te wszystkie rzeczy można nabyć w hurtowni tkanin. Najlepiej właśnie tam, gdyż w hurtowni można znaleźć tkaniny od różnych producentów, co gwarantuje nam duży wybór, a jednocześnie bez marży, którą naliczają sobie sklepy sprzedające tkaniny w małych ilościach. Jeśli potrzebujemy większych ilości materiałów – czy to na potrzeby krawieckie, czy urządzania wnętrz, czy z jakichkolwiek innych powodów – powinniśmy wybrać się do hurtowni tkanin.

Jak jednak wybrać hurtownię tkanin? Jest ich sporo i nawet w mniejszych miastach można znaleźć kilka. Po czym poznać dobrą hurtownię? Jak jej szukać? Co zrobić, by mieć pewność, że kupujemy dobre tkaniny od uczciwej firmy? Na te inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym poradniku.

Jakość przede wszystkim

Oceniając jakość materiałów musimy patrzeć na wiele aspektów. Ważne są włókna – z jakiego są materiału i skąd pochodzą, czy są od zaufanego dostawcy? Czy materiał jest dobry, czy raczej kiepskiej jakości? Materiały naturalne, takie jak wełna czy bawełna, a zwłaszcza jedwab, uchodzą za bardziej eleganckie, jednak nie mają niektórych właściwości materiałów sztucznych – mną się i łatwiej brudzą. Wybierając materiały musimy również zwrócić uwagę na splot – dobry splot sprawi, że tkaninę trudniej będzie rozerwać.

Możliwość wyboru

Nie należy od razu zakładać, że im hurtownia większa, tym lepsza, jednak nie ma co iść do hurtowni, która oferuje trzy tkaniny na krzyż. Po pierwsze, najpewniej nie znajdziesz tam tego, czego szukasz, a po drugie nie będziesz miał porównania. Nie będziesz w stanie ocenić, czy dana tkanina wyróżnia się na tle innych jej podobnych. To ważne, żeby porównywać – tylko w ten sposób będziesz w stanie dostrzec subtelne różnice między poszczególnymi materiałami.

Dobre opisy

Materiał jaki jest każdy widzi. Czy aby na pewno? Przecież tego, że tkanina jest niebrudząca się albo hipoalergiczna nie widać na pierwszy rzut oka. Dobra hurtownia tkanin zapewnia dobre opisy każdej tkaniny, by każdy klient mógł dowiedzieć z czego jest wykonana i jakie ma właściwości. Co więcej, opisy takie powinny zawierać wskazania dotyczące potencjalnego wykorzystania tkaniny. Oczywiście jako klient nie musisz się nimi kierować, jednak szkoda by dobry producent tkanin tapicerskich umknął ci tylko dlatego, że myślałeś, że to materiał na zasłony.

Przyjazna obsługa

Najważniejsze jest dobre wrażenie, a takie na kliencie najlepiej zrobić osobiście. Jeśli w hurtowni powita cię pomocny doradca gotowy opowiedzieć o ofercie i pokazać materiały, którymi możesz być zainteresowany, zdecydowanie powinieneś zostać tam chwilę dłużej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here