jak sprawdzić model telefonu

Technologia rozwija się dziś w bardzo szybkim tempie, żyjemy w czasach, w których już bardzo mało nowinek może nas zaskoczyć. Kiedyś było kompletnie inaczej, rozwój elektroniki nie działał na takich obrotach jak obecnie. Okres oczekiwania na kolejne pomysły producentów telefonów był ogromny. Pamiętam, gdy dostałem w prezencie na urodziny swój pierwszy telefon. Jedyną ciekawą opcją jaką on wtedy posiadał, była najzwyklejsza możliwość wysyłania wiadomości tekstowych.

Cieszyłem się wtedy, że w każdym momencie dnia, mogłem zapytać swoich znajomych co robią i na którą godzinę umawiamy się na stadionie, by pograć w piłkę nożną. Oczywiście ilość znaków jakie mogliśmy wtedy wysłać, była bardzo ograniczona, poza tym, musieliśmy uważać, żeby ich nie przekroczyć na przykład o jedną literkę. Po pierwsze spowodowane było to tym, że takie wiadomości często lubiły w trakcie dostarczenia gubić swoją treść, a poza tym, działał tutaj powód czysto ekonomiczny. Nie było wtedy darmowych pakietów, nie można było dzwonić za darmo.

Pamiętam, że mój dzienny limit wiadomości wynosił dosłownie pięć sztuk. W przeciwnym wypadku wiedziałem, że moja karta może nie wystarczyć mi do końca miesiąca. Co prawda sieci komórkowe powoli wprowadzały pakiety stu wiadomości za połowę ceny, jednak sam pakiet kosztował dużo pieniędzy i mógł być wykorzystany tylko przez tydzień. Wtedy, kiedy akurat nie korzystałem z telefonu do kontaktowania się z innymi, leżał on po prostu na szafce, ponieważ, nie posiadał on żadnych dodatkowych funkcji.

Po roku, może dwóch dostałem trochę nowszy model, tutaj mogłem się już pochwalić listą dwóch, czy trzech gier którymi mogliśmy umilać sobie przerwy pomiędzy lekcjami. Był to popularny wąż, niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nie zna tej pozycji. Pomimo prostoty rozgrywki, była ona niezwykle wciągającą grą, być może spowodowane to było tym, że nie było alternatyw. W każdym razie, w tamtych czasach wszyscy dookoła posiadali te same modele telefonów.

telefon

Jeśli coś wchodziło na rynek w miarę przystępnej cenie, rodzice litowali się nad nami i sprawiali nam takie prezenty. Ten drugi model, posiadał już nawet możliwość zmiany tapety, których nie ściągało się wtedy z internetu z taką łatwością jak dzisiaj. Wtedy, żeby zmienić tapetę, musieliśmy znaleźć interesujący nas wzór na ostatniej stronie codziennych gazet.

Następnie musieliśmy wysłać wiadomość z odpowiednią treścią na numer podany w ogłoszeniu. Nie były to wtedy małe pieniądze, więc nasz wybór musiał być przemyślany. Potem tymi tapetami mogliśmy wymieniać się ze znajomymi poprzez wysyłanie ich za pomocą podczerwieni. Tylko nieliczni z nas posiadali telefony z bluetooth, aczkolwiek i tak nie korzystali z nich za często, bo nawet jeśli mieli dostęp do tej technologii, ciężko było znaleźć kogoś kto też ją posiadał.

Dzisiaj w sklepach, lub skupach, mamy do wyboru setki modeli telefonów, lub smartfonów

Czasami możemy się wręcz w tym pogubić. Zdarzają się takie sytuacje, że kupiliśmy jakiś telefon, jego wygląd i specyfikacja odpowiadała naszym wymaganiom, a nawet nie wiemy jaką mamy jego wersję. Jeśli więc znaleźliśmy się w takiej sytuacji i zadajemy sobie pytanie jak sprawdzić model telefonu, to jest to bardzo prosta operacja. Możemy uzyskać odpowiedź na swoje pytanie na kilka sposobów i sami musimy wybrać, który z nich jest dla nas najodpowiedniejszy. Po pierwsze, jedną z najprostszych i najszybszych możliwości będzie odwrócenie naszego telefonu i sprawdzenie, czy na jego tylnej obudowie nie widnieje wygrawerowany napis z modelem naszego telefonu.

model telefonu

Jest to dość powszechna praktyka, więc powinniśmy zacząć od tego. Jeśli jednak okaże się, że nie posiadamy w tym miejscu stosownej informacji, możemy spróbować następującej rzeczy. Powinniśmy spróbować otworzyć naszą klapkę, pod którą znajduje się bateria do naszego telefonu. Zazwyczaj nikt z nas nie powinien mieć z tym problemu, bo nie jest to skomplikowany krok. Jeśli więc nie posiadaliśmy odpowiedniej informacji na tylnej klapce telefonu, na pewno znajdziemy ją na naszej baterii.

Zdarza się, że nasz telefon kupiliśmy jako używany, być może nawet już po zmianie baterii na zamiennik, w takiej sytuacji możemy nie posiadać na niej nalepki, lecz i na to znajdzie się rozwiązanie. Najpewniejszym sposobem, będzie sprawdzenie modelu swojego telefonu w jego ustawieniach systemowych. Jeśli wejdziemy w ustawienia naszego telefonu, po wybraniu rubryki informacji o naszym telefonie, znajdziemy tam wszystkie interesujące nas dane o obecnie posiadanym urządzeniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here