jak sprawdzić czyj to numer

Często dzwonią do Ciebie obce numery telefonów? A może dostajesz połączenia w porze nocnej? Jak sprawdzić czyj to numer jest i czy jest możliwość jego zablokowania, o tym będzie ten artykuł.

W erze internetu ciężko jest zachować anonimowość, niestety i zarazem stety. Złą stroną tego jest to, że oddajemy przez internet część swojej prywatności, co niektórzy mogą spróbować wykorzystać. Są na tym świecie tacy ludzie, którzy za pieniądze potrafią zrobić wszystko, na przykład użyć Twoich zdjęć w celu wymuszenia na Tobie okupu. Rzadkie przypadki ale trzeba być ostrożnym z tym co udostępniamy w internecie.

Dobrą stroną jest to, że możemy sprawdzić kto nas nęka codziennie telefonami z ofertami garnków lub innych bardzo „potrzebnych” rzeczy. Tak samo wszelkie transakcje zakupowe na portalach nie pozwalają abyśmy byli anonimowi. Nawet na wydawałoby się zwykłym serwisie, bez takich zabezpieczeń jakie istnieją na allegro, możemy być pewni, że nikt nie jest anonimowy. Są oczywiście ludzie, którym się wydaje, że oszukanie ludzi na portalach olx lub sprzedajemy ujdzie im na sucho, uciekną. Wystawiają tańsze przedmioty aby osoba pokrzywdzona nie poszła na policje, bo przecież za 20 złotych mało kto będzie chodził na zeznania kilka razy.

Będąc przy serwisach ogłoszeniowych, to dodając przedmiot na sprzedaż najczęściej udostępniamy w ogłoszeniu swój numer telefonu. Chcemy najszybciej sprzedać samochód lub rower, więc taka forma kontaktu jest najlepsza. Problem w tym, że firmy naciągające z takich portali pobierają numery telefonów. Potem dodają do swoich baz i niczego niewinny konsultant dzwoni do nas z propozycją nie do odrzucenia.

telefon w ręku

A jest niewinny bo nie wie skąd numer telefonu pochodzi, sam też nie wybiera połączenia a robi to komputer losując wybrańców. Dlatego sprzedając sporo przedmiotów regularnie, polecam założyć dodatkowy numer telefonu tylko w tym celu. Na tych samych portalach ogłoszeniowych może kupić za śmieszne pieniądze stare nokie, które świetnie nadadzą się do dzwonienia. Małym kosztem oszczędzimy sobie czasu i nerwów.

Co jeżeli mamy własną firmę lub z jakiegoś innego powodu chcemy wykorzystywać swój osobisty numer w ogłoszeniach? Wtedy należy zainteresować się blokowaniem numerów poprzez specjalne aplikacje. Te programy ściągniesz ze sklepu playa lub ios. Na system android polecam aplikacje „odebractelefon?”, która jest najlepsza na rynku. Ma własną bazę numerów telefonu, w której możemy wystawiać opinie do każdego z nich. Dzwoni naciągać na kredyt to blokujemy go w aplikacji, wystawiając mu należytą opinię.

W ten sposób mamy już spokój z telefonami z tego numeru, a także inni posiadacze aplikacji nie dostaną połączenia od naciągacza. Dzięki temu odebrać telefon z dnia na dzień staje się coraz bardziej potężna, zapewniając nam spokój z natrętnymi telefonami.
Aplikacja, która przedstawiłem ma swoją stronę online. Gdyby ktoś znowu pytał Cię jak sprawdzić czyj to numer do niego dzwonił, możesz mu ją polecić. Informacje tam znajdujące się dostępne są także w wersji mobilnej.

Istnieją oczywiście także alternatywne serwisy sprawdzające numery telefonów. Warto także z nich korzystać, bo nie ważne jest narzędzie a cel jego działania. Tutaj celem jest nie danie kombinatorom możliwości do połączenia się z nami. Pół biedy jak to będzie konsultant. Gorzej jak to będzie połączenie za granicy, za które możesz zapłacić z własnej kieszeni i to nie małe pieniądze. Były takie głośne przypadku z krajów arabskich, gdzie po kilkunastu sekundach rozmowy portfel stawał się lżejszy i kilkaset złotych.

Jak sprawdzić czyj to numer dzwonił na jeszcze inne sposoby?

kto dzwoni

Można zwyczajnie wkleić numer do wyszukiwarki google pisane razem lub co trzecią cyfrę z odstępem. Dostaniemy wyniki z wyżej wymienionych stron oraz serwisów ogłoszeniowych, baz firm i innych stron. Jest to metoda najbardziej obszerna i prawdopodobnie jeżeli numeru nie ma w google, to nie ma go nigdzie. Wtedy pozostaje nam być pierwszymi, którzy ten numer zweryfikują i dodadzą opinię, aby inni mogli skorzystać z Twojego doświadczenia.

Tej metody nie będzie się dało wykorzystać w przypadku dzwoniących z numerów zastrzeżonych. Nie ma sposobu na dojście pod jakim numerem kryje się taka dzwoniąca osoba. Możliwe, że jedynie operator komórkowy na zlecenie policji jest w stanie podać takie informacje.

Ja uważam, że ukryty numer to ukryte zamiary i automatycznie takie numery blokuję. Blokadę taką możesz założyć w swojej sieci komórkowej. Ma to tą przewagę, że jest to blokada stała. Gdy zmienisz telefon dalej ją będziesz miał, natomiast aplikację do blokowania musisz pobrać i skonfigurować na nowo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here