alkomat i policjant

Większości z nas zdarzało się jechać samochodem, na drugi dzień po mocno zakrapianej imprezie, gdy niby czujemy się nie najgorzej, ale nie mamy stuprocentowej pewności, że stężenie alkoholu w naszej krwi ma wartość, pozwalającą nam na prowadzenie pojazdu, czyli dwie dziesiąte promila lub jedna dziesiąta miligrama alkoholu w wydychanym powietrzu. Podobna sytuacja ma miejsce gdy wypijemy piwo lub lampkę wina do obiadu, a także gdy zjemy dużą ilość ciasta lub cukierków nasączonych alkoholem.

W takim przypadku najlepiej jest udać się na najbliższy posterunek policji, gdzie możemy poprosić o sprawdzenia stopnia naszego upojenia. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, wiele osób zastanawia się jak oszukać alkomat policyjny, niestety, a może na szczęście urządzenia te są tak skonstruowane, iż nie ma możliwości wpływania na ich wynik. W internecie można jednak znaleźć wiele opisów możliwości obniżenia stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, jaki pokaże alkomat, są to jednak zazwyczaj niepotwierdzone mrzonki i przypuszczenia autorów tekstów.

Jedną z metod jak oszukać alkomat, na które można natrafić w sieci, jest spożycie bardzo stężonej kawy zwanej espresso. Powinna ona całkowicie wypłukać alkohol z naszego organizmu i sprawić, iż w przypadku badania alkomatem z ustnikiem, na jego ekranie pojawi się wartość zero. Jak wykazały przeprowadzone badania, kawa nie posiada żadnych właściwości, które sprawiają, iż po jej spożyciu dochodzi do neutralizacji alkoholu w organizmie ludzkim.

Jedynym na co możemy liczyć jest to, iż kawa spowoduje przyspieszenie naszego metabolizmu, przez co nieznacznie wzrośnie tępo trawienia wyrobów alkoholowych przez nasze narządy, jednak w przypadku osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze krwi, takie połączenie może być tragiczne w skutkach i doprowadzić nawet do zawału serca bądź udaru mózgu.

jak oszukać alkomat

Kolejnym, nieskutecznym sposobem jak oszukać alkomat policyjny są produkty posiadające w swoim składzie miętę, mogą to być odświeżacze do ust, cukierki miętowe, gumy. Autor pomysłu podejrzewa, iż odświeżająca woń mięty sprawi, iż urządzenie nie wychwyci alkoholu w wydychanym przez nas powietrzu. Nic bardziej mylnego, nie zostało potwierdzone naukowo, aby jakakolwiek substancja pozwoliła na takie zamaskowanie.

Według internautów odpowiedzią na pytanie jak oszukać alkomat policyjny jest również ocet. Wypicie szklanki tego płynu, nawet po spożyciu dużej ilości alkoholu, pozwala obniżyć poziom upojenia alkoholowego do zera. Metoda ta, po pierwsze jest całkowicie nieskuteczna, a po drugie może być ona nawet tragiczna w skutkach, dla osoby ją stosującej. Połączenie alkoholu z octem, który jest substancją żrącą, prowadzi do trwałego zniszczenia wątroby oraz innych narządów odpowiedzialnych za trawienie.

Są również osoby, które uważają że sposobem jak oszukać alkomat jest palenie papierosów. Niektórzy wypalają ich nawet pięć na raz, co może skutkować nie tylko tragicznym wpływem na ich zdrowie, ale również zawyżeniem stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Dym tytoniowy może również doprowadzić do zepsucia sensora alkomatu lub do jego rozkalibrowania, w wyniku czego możemy zostać przewiezieni na badanie krwi.

Jak już zostało wcześniej wspomniane, za powszechnie uważaną metodę jak oszukać alkomat policyjny, przyjmuje się zastosowanie odświeżacza do ust. Niestety może to spowodować, iż nie tylko nie obniżymy poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu, ale również doprowadzimy do jego podwyższenia, ze względu na obecny w jego składzie alkohol. Podobny skutek może wywołać użycie perfum w pojeździe lub bezpośrednio przed wejściem do niego.

oszukać alkomat

Kierowcy powinni również uważać na stosowanie spryskiwaczy do szyb przy otwartym oknie w samochodzie, obecny w ich składzie alkohol również może zawyżyć wynik badania. Jest bowiem wielu kierowców, którzy nie siadają za kółko, gdy podejrzewają u siebie nawet najmniejszą zawartość alkoholu we krwi, nie są to więc osoby, które szukają sposobu jak oszukać alkomat policyjny.

Alkomat jest jednak tylko urządzeniem i nierzadko mają miejsce sytuacje, gdy jesteśmy pewni, że nie spożywaliśmy alkoholu ani w dniu dzisiejszym ani wczorajszym, a pomimo to okazało się, że zawartość alkoholu w wydychanym przez nas powietrzu przekracza wartość dopuszczalną. Policjant wypyta nas wówczas o spożywane leki, cukierki z alkoholem, używanie odświeżacza do ust, stosowanie perfum, korzystanie ze spryskiwaczy, a następnie po piętnastu minutach przeprowadzi kolejne badanie, jeżeli na prawdę nie spożywaliśmy alkoholu to wynik powinien wynieść 0,00.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here