jak manipulować ludźmi

Często jesteśmy poddawani manipulacji i nawet o tym nie wiemy. Można powiedzieć, że mistrzami w tym są politycy, którzy od lat w Polsce obejmują władze, a my nic z tym nie robimy. Co wybory to mamy obietnice, które nijak się mają do rzeczywistości, ale za kolejne kilka lat znowu im będziemy wierzyć? Jeśli chodzi o nasze codzienne życie to bardzo dużo robi się żeby zmanipulować nas podczas zakupów.

Stosuje się tutaj taką prostą metodę, że jeśli sprzedajemy dwie rzeczy i jedna z nich jest bardzo droga, a druga tania to, co się stanie? Klient widzi, że mu się w żaden sposób nie opłaca wybierać tego drogiego, ale jeśli mamy do tego jakiś produkt gratis to zmienia postać rzeczy i wtedy, mimo że cena jest mocno zawyżona to można będzie to sprzedać łatwiej niż nam się wydaje. Warto taką metodę zastosować, a sami się przekonamy, że to naprawdę działa i przynosi zyski.

Istotne będzie też to, w jaki sposób mówimy. Okazuje się, że według badań szybkość mówienia powinna się zwiększać z niezgadzaniem się z naszym zdaniem osoby, z którą rozmawiamy. W ten sposób mózg tej osoby nie ma czasu na przemyślenia i analizę i w ten sposób nie będzie zgłaszał protestów albo nie będzie zadawał zbyt dużej ilości pytań. My na pewno chcemy tego uniknąć, dlatego trzeba taką metodę zastosować, a przyniesie ona bardzo dobre efekty.

Inne metody manipulowania ludźmi

Okazuje się, że jeśli chcemy kogoś o coś poprosić, ale wiemy, że odpowiedź może być negatywna to trzeba to zrobić w odpowiednim momencie. Ten moment to czas, kiedy ten człowiek jest zmęczony. Wtedy nie analizuje tego, co się mówi, bo ma już wszystkiego dość. W ten sposób można będzie w łatwy sposób wymusić na takiej osobie zrobienie czegoś, na co normalnie nigdy by się nie zgodziła. Manipulacja to przedstawianie swojej strony.

Oznacza to, że jeśli ktoś ma coś zaryzykować to mówimy mu, co na tym zyska, a nie straci. To bardzo ważne, bo jeśli więcej jest do stracenia niż zyskania i zaczniemy to wymieniać to wiadomo, że taka osoba nigdy na to nie pójdzie, a przecież nie o to nam chodzi. My chcemy na swojej manipulacji jak najwięcej zyskać, dlatego trzeba wykorzystać do tego celu wszystkie techniki. W ten sposób nam się to na pewno uda i będziemy bardzo zadowoleni.

manipulowanie ludźmi

Co jeszcze?

Nie można być w rozmowach z kimś pewnym siebie, bo wtedy taka osoba może poczuć się nie swojo i wtedy to, co chcemy uzyskać może się nie udać. Bardzo pomaga, jeśli staramy się pomóc komuś, kto wcześniej pomógł nam. Wtedy taka osoba nie czuje, że jest manipulowana, co oznacza, że następnym razem łatwiej będzie na taką osobę wpłynąć. Nasz mózg działa nie tak jak sobie to wyobrażamy, dlatego z jego zamanipulowaniem nie ma żadnego problemu. Warto, zatem zastanowić się nad tym, co wybrać żeby efekty manipulacji były jeszcze większe.

Trzeba mieć predyspozycje

Można spotkać takie osoby, które przyciągają za sobą tłumy i to nawet wtedy, kiedy nie stonują żadnych technik. Można się nauczyć pewnych technik, ale do tego żeby dobrze manipulować ludźmi trzeba mieć predyspozycje. Tutaj jest dokładnie tak jak w innych dziedzinach naszego życia albo się ma talent i jest się mistrzem, albo można być jedynie rzemieślnikiem. Najlepsze osoby są w stanie dzięki manipulacji zdobyć wiele, dlatego cały czas się w tym doskonalą. Jeśli osoba, która ma predyspozycje będzie się dodatkowo szkoliła to szanse na to, że wszystko będzie na jeszcze wyższym poziomie są większe.

Osoba, która manipuluje ludźmi musi być na tyle inteligentna żeby wiedziała, jaką metodę zastosować do osoby, z którą rozmawia. Każdy z nas jest inny, dlatego ma to ogromne znaczenie i nie można o tym zapominać. Tylko w ten sposób udaje się osiągnąć swój cel i manipulacja ludźmi idzie nam coraz lepiej. Nikt nie lubi manipulacji, ale często sami nawet nie wiemy, że jej ulegamy. Najlepiej to widać na przykładzie telewizji gdzie zwolennicy poszczególnych partii oglądają swoje kanały informacyjnej.

ludzie

Twierdzą, że druga strona jest zmanipulowaną, ale przecież sami też mówią to, co im telewizja powiedziała. Prawda nigdy nie leży pod jednej albo po drugiej stronie. Dlatego można śmiało powiedzieć, że obie strony są zmanipulowanej, ale wydaje im się, że nie.

Media czy to te w telewizji czy te w Internecie manipulują nami, na co dzień. Na jedne manipulacje się godzimy, ale inne nas rażą. Tak to właśnie wygląda, dlatego w łatwy sposób można zmienić tok rozumowania każdej osoby. To się dzieje w każdej chwili, kiedy przeglądamy treści w Internecie albo oglądamy telewizję. Śmiało można powiedzieć, że nie jesteśmy w stanie nad tym wszystkim zapanować.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here