fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta jest to osoba, która zajmuje się przywracaniem kondycji człowieka poprzez masaże i inne nieinwazyjne zabiegi. Fizjoterapeuta zatrudniony jest zazwyczaj w medycznych placówkach publicznych lub prywatnych. Może on również prowadzić własną działalność. Czy na takim stanowisku możemy jednak dobrze zarobić? Co ma wpływ na wysokość zarobków fizjoterapeuty? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-fizjoterapeuta/ 

Co ma wpływ na wynagrodzenie fizjoterapeuty?

Na wysokość wynagrodzenia fizjoterapeuty wpływ mają przede wszystkim czynniki rynkowe. Nasza wypłata uzależniona jest od tego, ile klienci zapłacą za nasze usługi. Sporo osób jest w stanie zapłacić nam tyle, na ile pozwalają ogólne zależności społeczne w danym środowisku lub regionie. Istotna jest również jakość wykonywanych przez nas usług oraz jak specjalistyczne usługi wykonujemy.

Co dodatkowo ma wpływ na zarobki fizjoterapeuty?

Zarobki fizjoterapeutów różnią się od siebie w zależności od tego, czy są one osobami pracującymi w sferze państwowej, samorządowej czy w pełni prywatnej. Oczywiście, o wiele bardziej będziemy stanie więcej zrobić, jeżeli posiadamy odpowiednie doświadczenie, które udokumentowany jest dyplomem uczelni wyższej, kursami oraz naszymi umiejętnościami. Dużo więcej będziemy w stanie zarobić również, Jeżeli jesteśmy posiadaczami prywatnego gabinetu fizjoterapeutycznego. 

Ile zarabia fizjoterapeuta?

Według danych podawanych przez portale zajmujących się rynkiem pracy oraz zarobkami, w Polsce fizjoterapeuta jest w stanie zarobić przeciętnie trzy czterysta 40 zł brutto. Jest to mediana, która polega na tym, że około połowa wszystkich fizjoterapeutów zarabia kwoty znajdującej się w przedziale między 2920 zł, a 4900 zł brutto miesięcznie. 

Pozostała część dzieli się na dwie grupy. Jedna z nich, 25% zarabia mniej, niż 2920 zł, Z kolei druga może liczyć na zarobki wynoszące więcej, niż 4900 zł. Wszystkie te kwoty uwzględnione są na podstawie różnego typu zatrudnienia, a także z różnych typów placówek, w których pracują fizjoterapeuci.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-wyglada-praca-elektryka/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here