Czy ogrodzenia PCV są trwałe i praktyczne?

Ogrodzenie działki to bardzo ważny krok w organizacji posesji. Do wyboru mamy wiele surowców naturalnych, ale nie brakuje również propozycji z tworzywa sztucznego. Dlaczego?

Surowce naturalne – kamień czy drewno?

Wybór ogrodzenia powinien uwzględniać cel, jaki chcemy osiągnąć.  Może on bowiem pełnić wyłącznie funkcję estetyczną, a może też odizolować posesję od drogi, co zwiększy naszą prywatność. Płot może też nawiązywać do stylu budynku. Niezależnie od tego na co się zdecydujemy, zawsze kierujmy się własnymi oczekiwaniami. Budowę ogrodzenia można przeprowadzić na wiele sposobów. Naturalne surowce są bardzo powszechnym rozwiązaniem. Drewniany płot to najbardziej uniwersalny typ ogrodzenia, który jest stosowany zarówno w mieście, jak i na wsi. Nie należy także do najdroższych rozwiązań, ale wymaga od nas regularnej konserwacji i malowania. Tego rodzaju ogrodzenie wykonuje się najczęściej z drzewa sosnowego i świerkowego. Jeśli natomiast chcemy odgrodzić się od drogi i zwiększyć strefę komfortu, możemy postawić na mur kamienny. To trwałe i efektowne rozwiązanie, które sprawdza się na dużych działkach. Do stworzenia takiego ogrodzenia potrzebujemy lokalnych surowców. Skały magmowe, piaskowce, czy wapienie są często wykorzystywane do stworzenia tego typu konstrukcji. Kamienny mur zdecydowanie podniesie poziom prywatności i doda naszej posesji wyjątkowego uroku.

Alternatywa dla surowców – ogrodzenia betonowe, metalowe i PCV

Kamień i drewno to jednak nie jedyne surowce stosowane do produkcji ogrodzeń. Ciągle można spotkać ogrodzenia betonowe, które są niedrogie i bardzo wytrzymałe. Podobnie, jak mur kamienny, stosowane są one na dużych działkach. Ich dodatkową zaletą jest możliwość łączenia z elementami drewnianymi czy metalowymi. Z tego ostatniego można także wykonać całkowite ogrodzenie. Siatka rozpięta na słupach to obecnie jeden z najpopularniejszych wariantów tego rodzaju ogrodzenia. W zależności od budżetu możemy postawić na prostotę lub efektowne zdobnictwo. Tego typu rozwiązanie nie wymaga żadnej konserwacji, ale jest bardzo kosztowne. Dlatego najlepszą alternatywą, zarówno pod względem ceny, jak i trwałości, będą ogrodzenia PCV. Polichlorek winylu gwarantuje trwałość koloru oraz odporność na warunki atmosferyczne. Doskonale imituje także drewno. Tutaj dowiesz się więcej na ten temat http://www.firmaskowronski.pl/14/sztachety-plastikowe. Ogrodzenia PCV to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Co więcej, z polichlorku winylu możemy także zakupić meble ogrodowe i inne akcesoria.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here