wycieraczka

Wycieraczki systemowe to stały element wyposażenia biur i obiektów użyteczności publicznej. W dzisiejszym artykule skupimy się na omówieniu specyfiki wycieraczek oraz jej funkcjonalności. Odpowiemy sobie na pytania:

  1. Jak są zbudowane wycieraczki systemowe?
  2. Jakie są zalety wycieraczek systemowych?
  3. Jak przebiega montaż wycieraczek systemowych?

Przygotowane przez nas informacje z pewnością pomogą Ci w wyborze optymalnych rozwiązań, które zapewnią czystość w Twoim domu lub biurze.

Jak są zbudowane wycieraczki systemowe?

Wycieraczki systemowe charakteryzują się otwartą konstrukcją. Dzięki temu znacznie zwiększa się ich pojemność na brud i zanieczyszczenia. Fakt, że są zwijalne, znacznie ułatwia bieżące sprzątanie obiektu. Ważnymi elementami konstrukcyjnymi są aluminiowe profile nośne ze specjalnymi łącznikami wykonanymi z PCV, aluminium lub linek stalowych umieszczonych w gumowej osłonie.

Jeśli chodzi o elementy czyszczące, to do wyboru masz szczotki, gumę oraz wkład tekstylny. W tym przypadku powinieneś się kierować przeznaczeniem wycieraczek oraz własnymi preferencjami. Specyficzna konstrukcja wycieraczek systemowych sprawia, że mogą one zbierać duże ilości zanieczyszczeń takich jak piasek, błoto i wilgoć.

Dużym atutem wycieraczek systemowych jest również spore zróżnicowanie kolorystyczne. Z praktycznego punktu widzenia ma to może niewielkie znaczenie. Z drugiej strony pozwala dopasować wycieraczki do stylistyki danego wnętrza. Sporym atutem jest także możliwość dowolnego zestawiania wkładek czyszczących. Dzięki temu możesz swobodnie łączyć wkład szczotkowy z tekstylnym. To pozwala zaprojektować wszechstronną wycieraczkę, która czyści i suszy obuwie.

Jakie są zalety wycieraczek systemowych?

Jednym z największych atutów wycieraczek systemowych jest możliwość zaprojektowania produktu o ściśle określonych rozmiarach. Dzięki temu wycieraczki mogą być idealnie dopasowane do specyfiki oraz wymagań technicznych obiektu. Konstrukcje mogą także przyjmować nieregularne kształty (trapez, koło), które są dopasowane do konkretnych drzwi wejściowych. Wycieraczki systemowe sprawdzają się nie tylko w przypadku budynków firmowych czy obiektów użyteczności publicznej. Klienci coraz częściej kupują je do swoich domów jednorodzinnych. Największą popularnością wśród osób prywatnych cieszą się wycieraczki aluminiowe oraz metalowe.

Wycieraczki systemowe mogą być użytkowane nie tylko w strefie wewnętrznej, ale także na zewnątrz budynku. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że są one odporne na duże różnice temperatur. Dużą zaletą wycieraczek wejściowych jest łatwość utrzymania czystości.

Jak przebiega montaż wycieraczek systemowych?

Wycieraczki systemowe to produkty o budowie kierunkowej. Oznacza to, że profile aluminiowe powinny być ustawione prostopadle względem kierunku przechodzenia. W przypadku wycieraczek o nietypowych kształtach kierunek należy wybrać, uwzględniając największy przewidywany ruch pieszy. Wraz ze wzrostem długości ciągu czyszczącego wzrasta skuteczność wycieraczki. Warto uwzględnić to przy zamówieniu. Jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy, to lepiej zamówić nieco węższą wycieraczkę, ale zachować optymalną długość.

Wycieraczki systemowe trzeba układać w przygotowanym wcześniej wpuście. Niecka poniżej poziomu podłogi może być wykończona panelami LVT, płytkami ceramicznymi lub wykładzinami. Wpust dobrze jest też wykończyć ramą aluminiową, która będzie zlicowana z poziomem gotowej posadzki. Alternatywnym rozwiązaniem jest rozłożenie maty na posadzce. W tym przypadku trzeba jednak zastosować specjalną listwę najazdową, która zapobiegnie potykaniu się podczas wchodzenia na wycieraczkę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wycieraczek systemowych, to zajrzyj na stronę aximo.pl/wycieraczki-podlogowe/systemowe-aluminiowe/. Znajdziesz tam szczegółowe informacje na temat oferty wycieraczek systemowych. Specjaliści z firmy Aximo pomogą Ci też w wyborze optymalnych rozwiązań dla Twojego domu lub biura.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here