Adriatica – historia powstania kultowej marki

0
1577

Jeśli chodzi o popularne marki zajmujące się produkcją zegarków, to bez wątpienia wszystkie drogi prowadzą do Szwajcarii. Oczywiście znajdziemy kilku producentów z Japonii, czy Stanów Zjednoczonych, aczkolwiek zdecydowanie zagłębiem jest w tym przypadku kraj Helwetów. Jedną ze szwajcarskich marek, która pamięta końcówkę XIX wieku, jest Adriatica i to właśnie jej poświęcimy dzisiejszy artykuł.

Zegarki w Polsce i na świecie

Powstanie firmy datuje się na 1852 rok. Co ciekawe na początku działalność była rozłożona na dwie submarki – Adria i Adriatica dopiero od 1966 roku działają pod wspólną banderą. Podobnie jak w przypadku wielu firm funkcjonujących w tamtym czasie, dosyć kłopotliwym okresem był czas II Wojny Światowej, kiedy to działalność musiała zostać zawieszona. Po zakończeniu sporu Adriatica bardzo szybko wstała z kolan, a prężny rozwój struktur firmowych trwa do dzisiaj, czyniąc ją jedną z najpopularniejszych marek na świecie. Na początku firma biła rekordy popularności w Finlandii. W naszym kraju pierwsze zegarki pojawiły się ok. 1990 roku i szturmem pobiły rynek dóbr luksusowych. W tamtym czasie posiadanie czasomierza renomowanej marki mogło świadczyć o pozycji społecznej, jak również sugerować, że posiadacz to osoba wysoko postawiona w hierarchii.

Jakość warta swojej ceny

Ciężko znaleźć fana zegarków, który nie słyszał o Adriatyce. Produkty z nowych linii marki rok w rok pojawiają się na czołowych pozycjach w rankingach branżowych. Zegarki na rękę Adriatica uznawane są za synonim luksusu, a wiele osób potrafi wydać naprawdę duże pieniądze, aby posiąść jeden z nich. Skoro jesteśmy przy kwestiach finansowych, trzeba przyznać, że są to produkty luksusowe, na które trzeba wydać konkretną kwotę. Jednak, jeżeli już zapłacimy, można mieć pewność, że będzie to zegarek na wieki. Produkty Adriatica uznawane są za jedne z najtrwalszych zegarków dostępnych na rynku. To właśnie dlatego bardzo często jeden zegarek towarzyszy nam przez pół życia, nabierając przy tym dużej wartości sentymentalnej. Jeśli chodzi o specyfikację techniczną omawianych zegarków to powiedzieć, że jest ona dobra, to tak jakby nic nie powiedzieć. Precyzyjne mechanizmy opakowane w wysokiej jakości komponenty tj. dokręcany dekiel, szkło hartowane, czy wytrzymała stalowa koperta to tylko podstawowe cechy, którymi odznaczają się zegarki Adriatica. Każdy, kto chociaż raz miał okazje nosić zegarek tej marki, bardzo szybko przekonywał się, że jest to prawdziwy luksus, który jest wart swojej ceny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here